Yükleniyor...

Avangart Mobilya Nedir ?

Avangart Mobilya Nedir ?

 "Avangard" ifadesi ilk olarak Fransızca'da "öncü birlik" adı verilen askeri bir terime atıfta bulunmak için kullanılmıştır. Daha sonra, artık sanat, müzik, edebiyat ve kültür alanlarındaki yeni ve çığır açan fikirleri tanımlamak için yaygın olarak kullanılan "avant-garde" terimi. "Avangard" terimi aynı zamanda tüm kuralları çiğneyen, kültürel ve politik çalkantıların habercisi olan sanatçıları belirtmek için de kullanılır.

 
Tüm bunların yanı sıra hem moda hem de dekorasyon ile ilgili konuların tartışılmasında sıklıkla kullanılan avangart terimi, artık tıpkı sanat alanında olduğu gibi çığır açıcı ve yenilikçi çeşitli anlamlara da sahip. Akımı değiştirmek, onu farklı ve modaya uygun bir şeye dönüştürmek ve birkaç küçük ayarlamayla yükseltmek olarak tanımlanabilir. 
 
Avangardın ne olduğuna dair bir açıklama sağladık. Avangard mobilyaların malzememizin kilit noktalarını oluşturan yönlerini tartışmadan önce, avangart mobilya konseptine hızlı bir genel bakış sunalım.
 
Çağdaş çizgilere sahip olan avangart mobilya tanımı, geleneksel mobilyalara göre daha sade tasarımlı, açık renkli ve daha az özellikli mobilya çeşitleri olarak özetlenebilir. İç mekan tasarımında avangart mobilyaların tercih edilmesindeki başlıca gerekçelerden biri klasik mobilyalara göre daha az detaya sahip olması ve daha çağdaş bir görünüme sahip olmasıdır.
Top